Mennyország most (Paradise Now - 2005)
Hogyan értessük meg egy gyilkos cselekedetét anélkül, hogy ellene hangolnánk az áldozatokat? Kissé problémás a dolog, tekintettel arra, hogy áldozatok nem szoktak megértőek lenni még akkor sem, ha kij…
Kígyótojás (The Serpent'a Egg/Das Schlangenei - 1977)
Ha a Weimari Köztársaságot összekeverjük a film noirral, akkor abból csak valami igen erőteljes atmoszféra telepedhet ránk. Mindkettő a nyomorúságból táplálkozott: az első német köztársaság a vesztes …
Híd a Kwai folyón (The Bridge on the River Kwai - 1957)
A híd valóságos története prózaibb volt, mint a filmen, meg szörnyűbb is: miután a japánok meghódították Burmát, túl hosszúra nyúlt az India felé kígyózó utánpótlási vonaluk, ezért úgy döntöttek, hogy…
A tábornok (Patton - 1970)
A magyar címválasztás egyrészt igénytelen, másrészt tévedést gerjeszt, azt ti., hogy ilyennek kell lennie egy tábornoknak. Annak azonban nem kell semmilyennek sem lennie, Patton mellett ott volt …
Tora! Tora! Tora! (1970)
„Tora”, vagyis „tigris”: ez volt a japán pilóták kódszava annak jelzésére, hogy elérték Pearl Harbort és kezdődik a mulatság. Más értelmezés szerint viszont ez a „totsugeki” („roham”) szó első szótagj…
Miért rosszak a magyar filmek? (1964)
Hogy miért rosszak a magyar filmek, arról lehetne elmélkedni cca. ötszáz oldalon keresztül, ami egyelőre túlzó vállalkozásnak tűnik. Hogy korábban mitől voltak rosszak a magyar filmek (ha ugyan…), arr…
Fahrenheit 9/11 (2004)
Miután megkapta az Oscar glóriáját, Michael Moore szemei előtt a munkaügyi félrebeszélések és a fegyverimádat megszállottjai helyett egy sokkal veszélyesebb rémkép bontakozott ki: George W. Bush, az U…
Kóla, puska, sültkrumpli (Bowling for Columbine - 2002)
Miért van vágy az amerikaiakban azért, hogy fegyverrel intézzenek el mindenféle konfliktust? Hiszen nem az USA az egyetlen állam a világon, ahol szabad a fegyvertartás, ellenben itt évente 11.000 embe…
Zöldsapkások (The Green Berets - 1968)
A film főszereplője és társrendezője, John Wayne hírhedett antikommunista volt, előszeretettel jelentgette fel szaktársait az Amerikaellenes Tevékenységet Vizsgáló Bizottságnál – nem csoda, hogy …
Emberrablás magyar módra (1972)
1972-ben járunk. A szocialista exportra dolgozó nagyvállalat Igazgatóját (Kállai Ferenc) három motoros, napszemüveges férfi rabolja el munka után – ami nála kora délután elkezdődik, miután meget…
Hű, de nagy! (The Big One - 1997)
Miután Michael Moore nem kapott kielégítő választ Rogertől (ld. az Én és Roger kritikáját), figyelme Flint helyett a hazájára irányult, amelyben átfogó körutat végzett. Országjárásához könyve, az Ezt …
Roger és én (Roger & Me - 1989)
Michael Moore beszélgetni szeretne bizonyos üzletpolitikai kérdésekről Roger B. Smithtel, a General Motors elnök-vezérigazgatójával… Egy ilyen méretes technokratával természetesen ez nem megy időpont-…
18   19   20   21   22   23   24   25   26 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés